Czy posłowie i radni poprą Wrocławską Kolej Aglomeracyjną?
List do posłów i senatorów z okręgu wrocławskiego
Wrocław, 30 czerwca 2015 r.
Szanowni Państwo,
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie inicjatywy “TAK dla Szybkiej Kolei Miejskiej we Wrocławiu”, którą w ostatnich dniach poparło kilka tysięcy wrocławian.
Celem naszych działań jest zmiana jednego z pytań w zaplanowanym na 6 września wrocławskim referendum. Chcemy, by mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na temat spraw realnych, a nie metra, które w obecnej sytuacji transportowej Wrocławia byłoby zbędne, zbyt drogie i nieefektywne. Prosimy o poparcie we wrocławskim referendum lokalnym pytania w brzmieniu np. “Czy jest Pan/ Pani za budową spójnej sieci Szybkiej Kolei Miejskiej we Wrocławiu, do 2022 roku?”.
Głównym postulatem mieszkańców jest stworzenie sprawnego systemu szybkiej kolej miejskiej w stolicy Dolnego Śląska, zintegrowanej z koleją aglomeracyjną oraz liniami tramwajowymi wewnątrz miasta. Ogromną szansę na realizację tego celu daje wsparcie Unii Europejskiej, która stawia na transport niskoemisyjny, zwłaszcza w miastach. Kolej aglomeracyjną i miejską już stworzyły Warszawa i Gdańsk a przy udziale środków europejskich chcą ją tworzyć m. in. Kraków i Łódź. Chcemy, by i Wrocław skorzystał z tej szansy na poprawę jakości życia mieszkańców oraz zmniejszenie korków.
Koncepcja Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej powstała w Urzędzie Miejskim już w 2006 r. i zyskała uznanie prezydenta Rafała Dutkiewicza. Popieramy tę koncepcję i chcielibyśmy pomóc w jej realizacji.
Prosimy o wsparcie idei poprzez przesłanie interpelacji i zapytań do ministra infrastruktury i rozwoju w tej sprawie, jak również o poparcie wyrażone bezpośrednio w rozmowach z prezydentem Wrocławia, panią premier Ewą Kopacz, panią minister Ewą Wasiak oraz przedstawicielami PKP.
Wspólnie możemy zbudować sprawnie działającą kolej miejską we Wrocławiu!
Z poważaniem,
Przemysław Filar, prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia,
Aleksander Obłąk, stowarzyszenie Akcja Miasto, społeczna Rada ds. Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego
Zgadzasz się, że opisany problem jest ważny?
Nie bądź obojętny. Pomóż nam i udostępnij ten tekst na swoim profilu!
List do radnych Rady Miejskiej Wrocławia
Wrocław, 30 czerwca 2015 r.
Szanowni Państwo,
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie inicjatywy “TAK dla Szybkiej Kolei Miejskiej we Wrocławiu”, którą w ostatnich dniach poparło kilka tysięcy wrocławian.
Celem naszych działań jest zmiana jednego z pytań w zaplanowanym na 6 września wrocławskim referendum. Chcemy, by mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na temat spraw realnych, a nie metra, które w obecnej sytuacji transportowej Wrocławia byłoby zbędne, zbyt drogie i nieefektywne. Prosimy o zgłoszenie i poparcie na sesji Rady Miejskiej 9 lipca pytania w brzmieniu np. “Czy jest Pan/ Pani za budową spójnej sieci Szybkiej Kolei Miejskiej we Wrocławiu, do 2022 roku?”.
Głównym postulatem mieszkańców jest stworzenie sprawnego systemu szybkiej kolei miejskiej w stolicy Dolnego Śląska, zintegrowanej z koleją aglomeracyjną oraz liniami tramwajowymi wewnątrz miasta. Ogromną szansę na realizację tego celu daje wsparcie Unii Europejskiej, która stawia na transport niskoemisyjny, zwłaszcza w miastach. Kolej aglomeracyjną i miejską już stworzyły Warszawa i Gdańsk a przy udziale środków europejskich chcą ją tworzyć m. in. Kraków i Łódź. Chcemy, by i Wrocław skorzystał z tej szansy na poprawę jakości życia mieszkańców oraz zmniejszenie korków.
Koncepcja Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej powstała w Urzędzie Miejskim już w 2006 r., a jej autorem był dyrektor Zbigniew Komar. Zyskała też uznanie prezydenta Rafała Dutkiewicza. Popieramy tę koncepcję i chcielibyśmy pomóc w jej realizacji.
Prosimy o wsparcie idei poprzez przesłanie interpelacji i zapytań do prezydenta Wrocławia w tej sprawie, jak również poparcie wyrażone bezpośrednio w rozmowach z pracownikami wrocławskiego magistratu.
Wspólnie możemy zbudować sprawnie działającą kolej miejską we Wrocławiu!
Z poważaniem,
Przemysław Filar, prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia,
Aleksander Obłąk, stowarzyszenie Akcja Miasto, społeczna Rada ds. Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego,