[rev_slider_vc alias=”kladka”]

ZBUDUJMY WE WROCŁAWIU
KŁADKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, by pokazać ogromny potencjał naszego miasta. Chcemy, by Wrocław rozwijał się harmonijnie i zmieniał w lepsze miejsce do życia – w prawdziwe miasto szczęśliwe, dostępne dla wszystkich, szanujące przeszłość i z optymizmem patrzące w przyszłość.

Proponujemy upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w szczególny sposób. Zbudujmy we Wrocławiu Kładkę Niepodległości, jako symbol tej ważnej rocznicy, a jednocześnie element, który połączy wrocławian, a także sprawi, że osiedla i mieszkańcy zbliżą się do siebie, a ich współpraca się pogłębi.

Niech Kładka scali dwa wspaniałe miejsca, których rewitalizacja wkrótce się rozpocznie: Przedmieście Oławskie i Wzgórze Partyzantów. Niech jej budowa będzie początkiem nowej jakości w podejściu do miasta – jako miejsca otwartego, łączącego i pełnego energii – miasta szczęśliwego.

Uczcijmy stulecie niepodległości Polski w wyjątkowy sposób. Niech Kładka Niepodległości połączy Wzgórze Partyzantów z Przedmieściem Oławskim.

Popierasz? Udostępnij!


Wizualizacje: arch. Tomasz Sowiński

O CO WNIOSKOWALIŚMY?

1. uwzględnienie w planach inwestycyjnych Gminy Wrocław budowy pieszo-rowerowej Kładki Niepodległości, łączącej Przedmieście Oławskie i Wzgórze Partyzantów (na wysokości ul. Komuny Paryskiej),

2. przeprowadzenie konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji Kładki Niepodległości, który zostanie rozstrzygnięty 11 listopada 2018 r.,

3. przeznaczenie środków z tegorocznego budżetu Wrocławia (ok. 5 mln zł) na zaprojektowanie i budowę Kładki Niepodległości.