Rewitalizacja Psiego Pola. Przestrzeń odzyskana
Ul. Bolesława Krzywoustego, będąca główną ulicą Psiego Pola, przed przemianą pełniła jednocześnie rolę drogi tranzytowej oraz dojazdowej do centrum osiedla. Była nadmiernie obciążona ruchem kołowym, czego skutkiem była postępująca degradacja – zarówno samej ulicy, jak i środowiska (smog i hałas) oraz centrum osiedla, jako miejsca integracji i rekreacji, doprowadzając do jego zaniku.
Po reorganizacji, ruch w centrum został znacznie ograniczony – obecnie dopuszczona jest jedynie komunikacja autobusowa oraz dojazdy do posesji. Zmiany te umożliwiły ominięcie centrum osiedla przez ruch tranzytowy oraz uwolniły przestrzeń od ekspansywnie dominujących na niej samochodów – co z kolei pozwoliło na oddanie jej pieszym i przywrócenie ryneczkowi utraconej funkcji handlowo-rekreacyjnej.
Nowej organizacji doczekało się także skrzyżowanie ulic Krzywoustego, Bora-Komorowskiego, Nowogorlickiej, Kiełczowskiej i Bierutowskiej – powstało tu rondo. Taka organizacja ruchu przyczynia się do punktowego ograniczenia prędkości, dzięki czemu jest dużo bezpieczniejszym i znacznie mniej kolizyjnym rozwiązaniem, od tradycyjnych skrzyżowań. Wcześniej dochodziło tu do licznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych – w latach 2007-2012 było ich aż 24 – czyli średnio 5 rocznie. Rondo zostało oddane do użytku na wiosnę 2013 – tego roku doszło tutaj do jednego, a w 2014 nie miało miejsce ani jedno zdarzenie z udziałem pieszych.